Przekonujące zwycięstwo!

Przekonujące zwycięstwo! Wreszcie Deportivo zagrało tak, jakby piłkarze przypomnieli sobie o dawnych latach świetności tego zespołu. Galicyjczycy nie pozostawili złudzeń rozbijając na wyjeździe CE Sabadell 3:0. Bohaterem spotkania został nowy zawodnik Los Turcos, wypożyczony z Atlético Madryt, Borja Bastón.

Deportivistas zdominowali spotkanie, choć nie od pierwszych minut. W początkowej fazie spotkania gospodarze mieli co najmniej trzy klarowne sytuacje, które mogli wykorzystać. Brak koncentracji obrony na otwarcie meczu – to jedyne do czego można było się przyczepić w grze Depor. Co by było, gdyby Sabadell, na dzień dobry, wbiło przynajmniej dwie bramki swojemu rywalowi?

Poza tym wszystko było w porządku, a wręcz było wspaniale. W pierwszej połowie, mimo dobrego i otwartego widowiska, bramek zabrakło. Dopiero na początku drugiej pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Borja Bastón. Nowemu napastnikowi Depor w niczym nie przeszkodziła trzyosobowa asysta obrońców, która starała się uprzykrzyć mu życie. To jednak nie był ostatni przebłysk Borjy w tym spotkaniu…

…Na kolejny przyszedł czas w 74 minucie. Wtedy również wpisał się na listę strzelców. W tym przypadku, zdobyty gol, swoją urodą przebijał premierowe trafienie. Nie da się tego opisać, to po prostu trzeba zobaczyć!

4 minuty później Deportivo ostatecznie dobiło przeciwnika. Dobrą kontrę wyprowadził Rudy, którzy przebiegł dużą część boiska, a formalności dopełnił Javier Arizmendi. To na pewno ucieszyło Fernando Vázqueza. W końcu dwaj jego napastnicy zdobyli bramki w zwycięskim spotkaniu. Podkreślmy – w ważnym spotkaniu. To budujące.

W rywalizacji z Sabadell nie mieliśmy okazji zobaczyć na boisku Cezarego Wilka. Polak całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Trzymajmy kciuki – może za tydzień Vázquez da mu szansę.

Po tym zwycięstwie Deportivo ulokowało się w tabeli na miejscu dającym prawo gry w barażach. Na ten moment nie można jednak wyciągać z tego daleko idących wniosków. Za nami dopiero 3 ligowe kolejki, a w perspektywie jeszcze 39 partii do rozegrania. W następnej Depor podejmie u siebie Real Murcię w niedzielne południe. Czy Borja Bastón będzie w stanie znowu wbić kilka bramek swojemu byłemu zespołowi?

Sabadell: De Navas – Cristian, Kiko Olivas, Carlos Hernández, Javi Barral (Crespí 70’) – Ruper, Sotan (Collantes 57’) – Gato, Llorente, Longás (Roldán 82’) – Aníbal.

Deportivo: Lux – Laure, Insua, Kaká, Luisinho – Álex, Juan Domínguez – Rudy (Bicho 89’), Culio (Juan Carlos 77’), Arizmendi – Borja Bastón (Luis 84’).