Vázquez: „Culio chce odejść”

Vázquez: "Culio chce odejść"Trener Deportivo Fernando Vázquez przyznał, że jeden z najlepszych zawodników w rundzie jesiennej – Juan Emmanuel Culio – chce opuścić klub już zimą. Argentyńczyk dostał intratną propozycję z Al Wasl Dubaj i przy aktualnych problemach administracyjnych Depor (odejście Lendoiro oraz nadchodzące wybory prezydenckie) sprawa nabrała dodatkowego rozgłosu.

 

„On ma ofertę, Deportivo nie. Nie miał żadnego typu negocjacji. Było tylko zapytanie piłkarza do klubu, bo ma bardzo ważną ofertę. On nie powiedział mi tego wprost, ale wiem to od innych osób. Chciałby opuścić Deportivo, bo klub nie jest w stanie zaoferować mu 3-4-letniego kontraktu w takiej skomplikowanej sytuacji, w jakiej aktualnie jest.” – mówi szkoleniowiec Galicyjczyków jednocześnie podkreślając z optymizmem, iż jest przygotowany zarówno na lepsze, jak i gorsze. „Mam pewną nadzieję i intuicję, że pozostanie i ponownie stanie się mocnym punktem drużyny, bo to bardzo poważny dzieciak.” – dodaje.

Sam zainteresowany powiedział niedawno, że druga taka szansa może się mu nie przytrafić a on sam chciałby zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny. Propozycja ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wydaje się więc tym o czym marzył. Według nieoficjalnych źródeł na Półwyspie Arabskim Culio mógłby zarabiać 1,2 mln euro za każdy sezon.

Jeżeli odejście Argentyńczyka stanie się faktem, wówczas Fernando Vázquez stanie przed kolejnym wyzwaniem, będzie musiał znaleźć dla niego zastępcę. 30-letni pomocnik w tym sezonie na boiskach Segunda División zdobył 2 bramki i zanotował 4 asysty. Szkoleniowiec liderującego w lidze Depor pozostaje jednak dobrej myśli. Uważa, że nadchodzące wybory na prezydenta klubu nie pokrzyżują jego planów transferowych, a wręcz mu dopomogą. Tak więc wyborczo-transferowa karuzela w La Corunii rozpoczyna swój cykl i na pełnych obrotach będzie kręcić zespołem wraz z kibicami przynajmniej do końca miesiąca.

źródło: www.marca.com
foto: www.vavel.com

6 komentarzy do "Vázquez: „Culio chce odejść”"

 1. vladimir's Gravatar vladimir
  3 stycznia 2014 - 15:40 | Link

  Nie wierzę, nowy artykuł, strona zmartwychwstała!
  Szkoda gdyby odszedł.

 2. Deportista's Gravatar Deportista
  5 stycznia 2014 - 14:44 | Link

  Musimy awansować do Primera, bo inaczej takie newsy będą pojawiały się częściej;/
  VAMOS

 3. ale10poz's Gravatar ale10poz
  5 stycznia 2014 - 19:56 | Link

  Fajnie, że stronka zmartwychwstała, oby wam się dalej chciało serwis prowadzić. Jeszcze pół roku i prawdopodobnie znowu będziemy mogli cieszyć się z Depor w PD.

 4. Michał's Gravatar Michał
  8 stycznia 2014 - 21:49 | Link

  Róbcie częściej artykuły 😀

 5. Depo's Gravatar Depo
  21 stycznia 2014 - 19:59 | Link

  Więcej nesów,co do Culio to szkoda by było gdyby odszedł.

 6. Tomasz's Gravatar Tomasz
  6 lutego 2014 - 19:16 | Link

  Ja też cieszę się z powrotu strony 🙂
  Szkoda tylko, że Culio może odejść.

Napisz odpowiedź